Mis on spordiennustused?

Home / Uncategorized / Mis on spordiennustused?

Spordiennustused ehk rahaliste panuste tegemine, püüdes ette ennustada mõne spordivõistluse tulemust. Maailmas on spordiennustuste tegemiseks kõige populaarsemad alad jalgpall, ameerika jalgpall, korvpall, hoki, jalgrattasõit, motosport ning erinevad võitluskunstid nii profi- kui ka amatöörtasemel.

Samas võib kihlvedusid korraldada ka sündmustele, mis ei ole spordiga seotud. Näidetena võib tuua tõsielusarjad, valimised ning spordialad, kus ei võistlegi inimesed nagu näiteks hobuste või koerade võiduajamised või mõnes riigis endiselt ka illegaalsed looma- või linnuvõitlused.

Kuidas see töötab?

Spordiennustusi saab teha nii seaduslikul, kasutades eri kihlveokontoreid või kasiinosid, aga ka ebaseaduslikul teel. Enamiku ennustusportaale leiab internetist, kus   on kõige lihtsam kasutada just selle riigi kasiinoportaali teenuseid, kus ise viibid. Nimelt erinevad riikides hasartmängude kohta käivad seadused märgatavalt ning võõras kasiinos mängides võib sind võitu välja võttes ebameeldiv üllatus tabada. Nimelt ei pea sa Eesti kasiinodes mängides makse maksma, ent välismaise kasiino võitudelt pead tasuma tulumaksu.

Panuste tegemiseks küsib portaal sinult ettemaksu, mis tähendab, et maksta tuleb kindlasti enne, kui saad oma panuse teha. Ebaseaduslikel korraldajatel pole riigist sooja ja külma, kuna maksud jäävad niikuinii maksmata. Nemad ettemaksu ei küsi, mis tähendab, et maksavad ainult kaotajad. Nii võib aga juhtuda, et kaotanud panuse tegija jääb korraldajale võlgu, mis võib viia edasiste kriminaalsete tegevusteni.

Panuste alaliigid

Spordimängudele saab teha erinevaid panuseid, ennustades näiteks seda, kes võidab mängu või hoopis seda, mitu väravat lüüakse. Vahel tehakse suurema võidu saamiseks liitpanuseid, mis tähendab, et panused käivad erineva asja kohta ning võitmiseks peavad mõlemad täppi minema.

Panuseid ei pea tegema vaid lõpptulemusele, vaid seda võib teha ka paremusjärjestusele, mis on populaarne Formel-1 puhul. Panust võib teha ka ainult esimesele poolajale, kuid vahel pakutakse kasiinoportaalides võimalust mängu jooksul uusi ennustusi teha. Nii võib raha panna näiteks sellele, kas vastava rünnaku ajal lüüakse värav või mitte.

Kuigi spordiennustused on põnev tegevus ning võivad näida süütu ajaviitena, on olnud ka juhtumeid, kus panustajad mõjutavad võistluse tulemust. Sel juhul kompromiteeritakse üldiselt sportlaste tõeliseid võimeid isikliku kasu nimel. Siin on jutt küll üksikutest juhtumitest kriminaalse kontingendi seas.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *